Dr. Seregi György elhunyt

Fájdalommal értesültünk róla, hogy Dr. Seregi György Széchenyi-díjas okleveles mérnök, címzetes egyetemi docens novemberben, életének 87. évében elhunyt.

Hosszú szakmai pályafutása alatt mindig szoros kapcsolatot tartott a BME Építőmérnöki Kar tanszékeivel. Nagy átéléssel és meggyőző erővel tudta ismereteit átadni, mindig élvezettel tanított. A BME Magasépítési, Acélszerkezeti és Építőanyagok Tanszékein részt vett az egyetemi oktatásban. Tevékenységét a Művelődésügyi Minisztérium „címzetes egyetemi docens” (1981) kinevezéssel ismerte el.

A könnyűszerkezetek iránti olthatatlan vonzalmának megtestesülése a Magyar Könnyűszerkezetes Egyesület (a MÉASZ 1997-ben létrejött Fémszerkezeti Tagozatából 2004-ben alakult), melynek létrehozója, azóta az egyesületi élet fő hajtómotorja volt, kezdettől fogva elnökként, majd 2013-tól tiszteletbeli elnöki pozícióban.

Gyuri bácsi, most búcsúzunk, de emléked megőrizzük...