Fényképek mérnöki alkalmazásra – fotópályázat

Egy jó fénykép nem csak esztétikus, szemet gyönyörködtető, hanem rengeteg fontos információt is hordoz magában.

A mérnöki munkák során sok esetben használunk fel fényképeket, akár közvetlenül, akár közvetve. Elgondolkodtál már azon, hogy miként készült el a Google térkép vagy hogyan válik lehetővé az, hogy egy virtuális sétát tehessünk a BME Központi épületében?

Harmadik alkalommal hirdet fotópályázatot középiskolásoknak a Képítő Fotókör, a Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék és a BME ÉMK Pályaorientációs Bizottsága.  Az idei pályázat témája a „Fényképek mérnöki alkalmazása”, a szervezők olyan képeket várnak, amelyek több információt hordoznak magukban egy egyszerű fotónál, de azok ezen felül esztétikai élményt is adnak.  Két éve az „Épített környezetünk”, tavaly pedig „Az ördög a részletekben rejlik” című fotópályázat nagy sikert aratott, így a szervezők bíznak benne, hogy idén is sok középiskolás fogadja el a kihívást:

Készíts Te is olyan képet, amely egy mérnök számára több információt ad, mint azt első pillanatban gondolnánk!

Hogy mit kell ehhez tenned?

• Ellenőrizd, hogy megfelelsz-e a nevezési feltételeknek!
  • Keress megfelelő fotó témát!
  • Készíts róla különböző nézőpontból minél több képet!
  • Készíts egy olyan képet is, amelyet a zsűri értékelhet!
  • Ellenőrizd, hogy képeid valóban megfelelnek-e a követelményeknek!
  • Fényképeidet és szükséges adataid küldd el nekünk a kepitofoto@gmail.com e-mail címre!
  • A fotópályázaton részt vevőket vendégül látjuk ősszel egy délután, ahol egy workshop keretein belül együtt alkotunk a beérkezett képeitekből egy 3 dimenziós virtuális modellt.
  • Szívesen látnád a szülővárosod legszebb szobrának vagy akár az iskolád jellegzetes kapujának, épületdíszének kicsinyített mását? Küldd el nekünk a róla készült képeidet!

A pályaműveket értékelő zsűri tagjai:

Dr. Dunai László                BME Építőmérnöki Kar, dékán

H. Dr. Baráti Ilona              BME Építőmérnöki Kar, egyetemi docens

Dr. Barsi Árpád                  BME Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék, tanszékvezető

Hidasi János                        Képítő Fotókör, körvezető

Dolák Ádám                        Képítő Fotókör, volt körvezető

Papp Helga                         Képítő Fotókör, technikai vezető

Kiss András                         fotográfus

Nevezési feltételek:

• A pályázaton részt vehet minden középiskolás diák, aki a 2016/17-es tanévre érvényes tanulói jogviszonnyal rendelkezik.
  • A pályázat célja az építőmérnöki szakma sokszínűségének és a fényképek mérnöki alkalmazásainak bemutatása.
  • A nevezés díjtalan.
  • Egy pályázó maximum 5 témájú fényképpel nevezhet. A JPEG formátumú fényképek rövidebb oldala minimum 2000 pixel legyen. A 3D‑s modell létrehozásához az adott tárgyat/épületet/alkotást több nézőpontból is meg kell örökítened, ezen kívül a kép témájáról várunk egy olyan fényképet, amelyet a zsűri az esztétikai szempontok alapján értékelhet (ez alapján kerülnek odaítélésre a pályázat díjai). Ezt a képet kérjük külön megjelölni!
  • A pályázatra beküldött képeken végzett utómunka esetén nem változtatható meg a kép tartalma, azaz csak az alapvető korrekciók (expozíció, kontraszt, telítettség, stb.) megengedettek. A kép aránya vágással módosítható.
  • A pályaművek beküldése kizárólag elektronikus úton történik a kepitofoto@gmail.com e-mail címre. Az e-mail tárgya: Fotópályázat 2017

Az e-mailnek tartalmaznia kell:

• pályázó nevét
  • beküldött képek címét, készítésének helyét és idejét
  • a fénykép leírását (milyen mérnöki alkotás mely részlete látható a képen, stb.)
  • zsűrizendő kép egyértelmű megjelölését
  • pályázó telefonszámát
  • e-mail címét
  • értesítési címét
  • érvényes diákigazolvány mindkét oldaláról készült képet (a középiskola által kiállított iskolalátogatási igazolással helyettesíthető)

Részvételi feltételek:

• A fotópályázaton való részvétellel a pályázó kijelenti, hogy ő a beküldött pályamunkák szerzője, így korlátlan felhasználási joggal rendelkezik azok felett. A fotók nem sértik más személyek szerzői vagy személyi jogait, tartalma nem ütközik semmiféle jogszabályba. Amennyiben mégis, azért a pályázó teljes jogi felelősséget vállal és mentesíti a BME Építőmérnöki Kart, a Fotogrammetria és Térinformatika Tanszéket és a Képítő Fotókört (továbbiakban a pályázat kiírói) a harmadik fél által támasztott követelések alól.
  • A pályázó elfogadja, hogy a neve a képek mellett szerzőként legyen feltüntetve.
  • A pályázó részvételével a pályázat kiíróit visszavonhatatlan, határozatlan időre szóló felhasználási joggal ruházza fel a beküldött fényképek felhasználásához. Ez kiterjed a sokszorosítás, közzététel és terjesztés lehetőségére az Építőmérnöki Kar bemutatásának, népszerűsítésének céljából.
  • A pályázó elfogadja, hogy a pályázat kiírói által felhasznált és közzétett tartalmak után nem élhet semmiféle szerzői jogdíj és egyéb díjak követelésével.
  • A beérkezett képeket a minimum 3 tagú zsűri értékeli, melynek tagjai „A pályaműveket értékelő zsűri tagjai” pontban felsoroltak közül kerülnek ki.
  • A zsűri által hozott végeredmény és helyezés végleges és visszavonhatatlan, a pályázó ezt elfogadja és a döntéssel szemben nem fellebbezhet.
  • A helyezettek (vagy meghatalmazottjuk) a nyereményeket csak személyesen vehetik át, azokat nem postázzuk.
  • A (2) pontban meghatározott személyes adatokon kívül a pályázat kiírói a pályázó adatait kizárólag a nevezési és részvételi feltételek teljesülésének ellenőrzésére használja, azokat nem teszi közzé és semmilyen más célra nem használja fel.
  • A fotók beküldésével a pályázó elfogadja a Részvételi feltételeket és kijelenti, hogy minden pontban megfelel a Nevezési feltételeknek.